Dla Ciebie i Twojej Rodziny

Stomatologia estetyczna

  W dzisiejszym świecie stare powiedzenie, że „piękno jest postrzegane oczami patrzącego” jest prawdziwsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Hollywoodzki uśmiech” towarzyszy nam niemal każdego dnia w reklamach telewizyjnych, kolorowych czasopismach i na plakatach. Piękne, białe, proste zęby są marzeniem każdego człowieka. Świadczą o naszym zdrowiu, wpływają na dobre samopoczucie, pewność siebie i relacje z otoczeniem. Chcąc dorównać gwiazdom filmowym i telewizyjnym, coraz więcej uwagi przykładamy do stanu naszego uzębienia. Przedmiotem zainteresowania współczesnej stomatologii estetycznej są nie tylko zęby, ale również wargi i dziąsła. Szeroki wachlarz dostępnych metod leczenia pozwala zmienić kształt, kolor i położenie zębów.

  Nieznacznych rozmiarów ubytki w zębach wypełnić można plombami, które są dostępne w tak dużej liczbie odcieni, że możliwe jest dobranie plomby w kolorze niemal identycznym z kolorem naszych własnych zębów. Gdy rekonstrukcja zęba wymaga więcej niż tylko wypełnienia, proponujemy rozwiązania w postaci licówek pełnoceramicznych, wkładów koronowych typu inlay, onlay oraz koron pełnoceramicznych.

  Licówki są fantastycznym sposobem poprawienia estetyki uśmiechu, w szczególności przednich zębów. Pozwalają osiągnąć spektakularne efekty przy niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba. Ze względu na materiał, z jakiego są wykonywane, podzielić je możemy na :

  • Licówki kompozytowe wykonywane bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym
  • Licówki porcelanowe i pełnoceramiczne wykonywane przez technika

  Licówki porcelanowe są najczęściej zakładanymi licówkami. Charakteryzuje je większa elastyczność od licówek kompozytowych. Nie ulegają przebarwieniom i są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego oraz osadu. Za pomocą licówek można znacznie poprawić wygląd zębów, zlikwidować przerwy między nimi, poprawić kształt i ustawienie zębów oraz wydłużyć, uwypuklić i rozjaśnić zęby.

Przeciwwskazania do zastosowania licówek:

  • - nieprawidłowości zgryzowe
  • - parafunkcje
  • - bruksizm
  • - zęby zbyt krótkie
  • - brak lub niewystarczająca higiena jamy ustnej
  • - zęby bardzo zniszczone, z rozległymi wypełnieniami

Wkłady koronowe inlay i onlay

Są stosowane w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba jako alternatywa w stosunku do standardowych wypełnień kompozytowych. Dawniej wykonywane były ze złota, ale w obecnych czasach wkłady inlay i onlay wykonuje się z kompozytu lub porcelany. Obydwa mają podobne zastosowanie, a różnica między nimi polega tylko na rozległości odtwarzanej powierzchni zęba. Inlay to wkłady koronowe, które służą do odbudowy zęba w niewielkim zakresie, zazwyczaj bez naruszania powierzchni guzków zębowych. Onlay obejmują powierzchnię zęba wraz z guzkami, a w przypadku dużych zniszczeń – całą powierzchnię żującą. Główną zaletą tego typu uzupełnień jest dokładność odbudowy anatomicznego kształtu korony zęba, zwłaszcza w głębokich i trudno dostępnych miejscach. Wykazują dużo większą trwałość niż tradycyjne uzupełnienia kompozytowe oraz większą estetykę przy zastosowaniu porcelany.

Korony

więce o koronach pod adresem: Korony

Sprawdź cenę →
Przypadki
Na przełomie XV i XVI wieku w Chinach wymyślono szczoteczkę do zębów, a Leonardo da Vinci opisał dokładnie anatomię ludzkiego uzębienia.
Ciekawostki
Czy wiesz że pasta do zębów została wynaleziona 5 tysięcy lat p. n. e przez Egipcjan i miała postać proszku w skład którego wchodziły rozdrobnione skorupki jaj, sproszkowane kopyta bydlęce, zióła Myrrh oraz pumeks.
Kontakt
Nasz adres
Godziny przyjęć
Jak dojechać
Na mapie
Umów wizytę → →